Recenzja serii - Dary Anioła

RECENZJA ALEXANDRY

Seria "Dary Anioła" autorstwa Cassandry Clare to powieść fantasy, na którą moje oczy i dłonie czekały bardzo długo. Zanim się jednak doczekały nasłuchałam się tysiąca opinii na temat cudowności całej serii, więc gdy w końcu i ja zaczynałam czytać 1 tom stawiałam mu bardzo wysoko poprzeczkę. Iiiiii! Bingo! To jest to!

6-tomowa opowieść o Clary Fray, która jest z pozoru zwykłą rudowłosą dziewczyną. Sama też żyje w przekonaniu, że tak jest, ale czy świat, który ją otacza na pewno jest takim jakim ona go widzi?
(Krótko o Clary. Jest to nastolatka mieszkająca ze swoją mamą w Nowym Yorku. Zyjąca w przekonaniu, że jest półsierotą a jej ojciec zginął na wojnie, Rolę ojca w jej życiu od zawsze odgrywał Luke - przyjaciel Jocelyn (przyjaciel matki)).
Z pozoru zawsze poukładane życie Clary zmienia się, gdy wybiera się do klubu z Simonem, w którym... No właśnie! W tym samym czasie jej matka zostaje porwana przez demony i tu zaczyna się przygoda z Nocnymi Łowcami.

Seria ogólnie jest bardzo dobra, pisana prostym językiem i bardzo przyjemnie się ją czyta. Uważam, że wszystkie tomy poza II były cudowne. Nie wiem czemu właśnie ten drugi trochę mi się ciągnął (ale wiem, że nie tylko mi). Seria jak najbardziej godna uwagi, zachęcam do niej każdego, szczególnie ludzi, którzy darzą sympatią fantastykę. Całą serię według wyliczenia średniej z moich not oceniam na: 9/10 .

Chciałabym bardziej zachęcić Was do przeczytania Darów Anioła lecz mogłabym przez przypadek zaspojlerować  część książki (czego osobiście NIE LUBIĘ). Seria wywarła na mnie wiele emocji, od siedzenia i śmiania się jak głupia po wielką rozpacz! (Potwierdzam - Lila - w szczególności, gdy czytała książkę w szkole :)) Bardzo zżyłam się z bohaterami powieści i bardzo mnie zasuciło skończenie serii. :(


Cieszę się, że mogłam przeczytać tę serię dzięki której stałam się shadowhunters!POZDRAWIAMY
Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty