Milion odsłon Tash - Kathryn Ormsbee

Tytuł: Milion odsłon Tash
Autor: Kathryn Ormsbee
Wydawnictwo: Otwarte
Cena: 39,90zł
Ilość stron: 352
Data premiery: 17-08-2017

Natasha, zwana Tash, to prawdziwa fangirl. Uwielbia czytać, a jej ukochany pisarz to Lew Tołstoj. Jej pokój wypełniają cytaty z jego książek i plakaty.
Jest też vlogerką. Na jednym ze swoich kanałów na podstawie „Anny Kareniny” Tołstoja tworzy wraz z paczką przyjaciół serial internetowy „Nieszczęśliwe rodziny”.
Pewnego dnia Tash nie może uwierzyć własnym oczom: liczba subskrybentów jej kanału na YouTubie rośnie w błyskawicznym tempie. I zaczyna się: GIF-y, fanarty, szaleństwo na Twitterze, ciągły przyrost followersów... Pisze do niej nawet Thom Causer, jeden z najseksowniejszych youtuberów, prosząc o numer telefonu, bo chce ją lepiej poznać. Nominacja do najważniejszej nagrody vlogerów staje się dla niej ukoronowaniem ciężkiej pracy.
Jednak wraz z rosnącą liczbą odsłon swojego kanału dziewczyna poznaje też samą siebie. Czy znajdzie odwagę na miłość w realu? Czy razem z przyjaciółmi udźwignie ciężar sławy?

Oto utrzymana w duchu „Fangirl” oraz „Girl Online” opowieść o internetowej sławie, vlogowaniu i życiu, które zna każdy nastolatek. „Milion odsłon Tash” to powieść wypełniona humorem i celnymi spostrzeżeniami dotyczącymi dorastania, którą pokochasz od pierwszej strony i będzie to miłość z wzajemnością.

..........................................................................................................................................

Tash to siedemnastoletnia dziewczyna, na co dzień pracująca w sklepie odzieżowym, a także reżyserka amatorskiego serialu "Nieszczęśliwe rodziny" stworzonego na podstawie powieści Lwa Tołstoja "Anna Karenina". Pewnego dnia popularna vlogerka wspomina o jej przedsięwzięciu i z dnia na dzień drastycznie wzrasta liczba subskrybentów, na domiar tego zaczynają się problemy: wyjazd siostry na studia i odejście z ekipy, skomplikowana sytuacja rodzinna, relacja z przyjaciółmi,... a także jak to w świecie internetu dziewczyna spotyka się z negatywnymi opiniami. Jak tak młoda osoba ma sobie poradzić, gdy taki ciężar spada na nią w jednym momencie? 

Jesteście ciekawi? Zapraszamy do czytania tej książki!! Dlaczego? Każdy z nas zapewne chociaż raz zastanawiał się czy nie zostać youtuberem, albo jak wygląda jego praca. W tej książce można znaleźć kilka podpowiedzi, ale również dowiedzieć się, że to nie jest tak łatwe jak się wydaje. 

Książka pisana prostym, a zarazem ciekawym językiem. W książce nie pojawiają się większe zwroty akcji i dramaty, jakich większość czytelników oczekuje, ale sztuką jest to, aby napisać książkę, która wciąga i dla której zarywasz noc, bo chcesz wiedzieć co będzie się działo dalej i jak ta historia się zakończy. 

"Milion odsłon Tash" jest dla nas odkryciem 2017 i przy okazji polecami imyślimy, że jest obowiązkową lekturą dla osób lubiących "Fangirl" oraz trzech części "Girl Online". Z całego serca polecamy!!!


Ocena 10/10

PS Za możliwość przeczytania dziękujemy Wydawnictwu Otwartemu!! :*

Komentarze

Popularne posty