Szczurołap - Jay Asher, Jessica Freeburg

Tytuł: Szczurołap
Autor: Jay Asher, Jessica Freeburg
Wydawnictwo: Dom wydawniczy Rebis
Cena: 37,91zł
Ilość stron: 144
Data premiery: 26-06-2018
Tłumaczenie: Agnieszka Jacewicz

CO ROBIĆ, GDY PIĘKNY SEN ZMIENIA SIĘ W NAJGORSZY KOSZMAR?

Dawno, dawno temu…

W małym miasteczku pośrodku gęstego mrocznego lasu żyje sobie głucha Magdalena...

Okoliczni mieszkańcy unikają jej i traktują jak popychadło. Jedyną radość daje jej bujna wyobraźnia. Magdalena ma dar wymyślania opowieści… i marzy, że pewnego dnia przeżyje miłość jak z bajki. Kiedy spotyka tajemniczego przybysza, widzi w nim spełnienie swoich najskrytszych marzeń. Oczarowana zakochuje się w nim i wkracza w jego magiczny świat. Dopiero gdy lepiej go poznaje, odkrywa jego mroczną stronę.

Być może chłopak, którego sobie wyśniła, jest jej najgorszym koszmarem…

Dzięki niezwykłym rysunkom Jeffa Stokleya nominowanego do nagrody im. Eisnera, oraz wysiłkom Jessiki Freeburg, specjalistki od ponurych historii i legend, Szczurołap jest dla Jaya Ashera ekscytującym startem w nowy gatunek – opowieścią, która znakomicie operuje tymi samymi motywami prawdy, winy i zadośćuczynienia, które z 13 powodów uczyniły światowy bestseller. JAY ASHER, który wspiął się na szczyt listy bestsellerów „New York Timesa” oraz JESSICA FREEBURG stworzyli genialną wersję legendy o szczurołapie – niezwykłą powieść graficzną o samotności, miłości i zemście.

..................................................................

''Szczurołap'' to książka, a może raczej komiks autorstwa Jay Asher oraz Jessica Freeburg wraz ze znakomitym rysownikiem Jeffem Stokleyem. Jay Asher możemy kojarzyć z "13 powodów", które jako książka są przed nami, ale jako serial jest za nami :-). Ale w tym poście skupimy się na samym "Szczurołapie". 
Szczerze pisząc jest ciężko nam ocenić książkę w formie komiksu, ponieważ jest to nasza pierwsza styczność z takim gatunkiem... Natomiast jedno wiemy jest to naprawdę cudowna historia, otoczona tajemnicą, która z biegiem czasu odkrywa swoje oblicze. Jest to coś nowego i niesamowitego. Spotkanie z Magdaleną, która nie ma przyjaciół poza jedną, a jest nią własna wyobraźnia, która jest naprawdę bujna, jest naprawdę czymś magicznym i trudnym do zapomnienia.


Osoby czytające tego typu książki mogą nie być za bardzo zachwycone, ale my na pewno zapamiętamy ją na długo... Jeśli pomyślimy ile pracy trzeba włożyć w same rysynki, historię to jest to coś cudownego i godne podziwu... Książka sama w sobie nas oczarowała, więc polecamy ją Wam z całego serca <3. Autorka "13 powodów" chyba nigdy nie zawiedzie i niech tak zostanie... Jednym słowem CUDO *_*.

OCENA 10/10

Dziękujemy Wydawnictwu REBIS za możliwość przeczytania i zrecenzowania dla Was książki :*.

Komentarze

Popularne posty