MUZA Jessie Burton


  • tytuł: MUZA
  • autor: Jessie Burton
  • wydawnictwo: Literackie
  • cena: 48,00zł
  • ilość stron: 480
  • data premiery: 23-11-2016
Autorka książki może Wam się kojarzyć z "Miniaturzyską", która jest jej debiutem, sprzedana w ponad 1 000 000 egzemplarzach i przełożona na 30 języków :). Wyzwanie miała ogromne po tak udanej pierwszej powieści, ale podołała tak samo dobrze jak za pierwszym razem :). Ale od początku, Czy Wy widzicie tą piękną okładkę, która łączy ze sobą treść książki *_* Okładka jest aksamitna i delikatna, ale posiada twardą oprawę, co daje jej wieki plus. Zadbana w najmniejszych szczegółach zajmuje u nas wyjątkowe miejsce w biblioteczce :). Książka przenosi nas w świat sztuki, snobistycznego Londynu i gotującej się do wojny Hiszpanii. Jessie Burton opowiada o wielkich ambicjach i sekretach, o miłości, obsesji i oszustwie. Książka bardzo przepadła nam do gustu i nas poruszyła. Z wielką chęcią sięgniemy po nią kolejny raz i z okazji zbliżających się świąt życzymy Wam takiego prezentu pod choinką :).

OPIS: W upalny czerwcowy dzień 1967 roku Odelle Bastien wchodzi do prestiżowej galerii sztuki w Londynie. To jej pierwszy dzień w nowej pracy. Wie, że gdy przekroczy próg, całe życie się odmieni.. Nie wie jednak, jak bardzo. Stanie się tak dzięki przełożonej Odelle, eleganckiej i zagadkowej Marjorie Quick. A także za sprawą nietypowego obrazu, który pewnego dnia trafia do galerii. Dzieło może stanowić klucz do zagadki sięgającej roku 1936 (Obraz, który latem 1967 roku trafia do renomowanej galerii w Londynie, elektryzuje środowisko marszandów. To może być dzieło młodego hiszpańskiego artysty z lat 30. XX wieku zaginione w trakcie wojny. Potwierdzają to listy z Muzeum Prado oraz fundacji Guggenheima.Wskutek szczególnego zbiegu okoliczności maszynistka zatrudniona w galerii, 26-letnia Odelle Bastien trafia na trop fascynującej historii z Andaluzji roku 1936. Losy Harolda Schlossa, Żyda z Wiednia, który pośredniczy w sprzedaży dzieł Kokoschki, Klee i Klimta, jego pięknej żony Sary i niezwykle uzdolnionej córki Oliwii, w nieoczekiwany sposób splotą się z jej własnym. Czarnoskórej imigrantki z Trynidadu, która choć literacko doceniona za debiutanckie opowiadanie, z trudem znajduje swoje miejsce w ksenofobicznym Londynie.): rezydencji na hiszpańskiej prowincji, wybitnie uzdolnionej córki znanego marszanda oraz niejakiego Izaaka Roblesa, artysty o rewolucyjnych sympatiach. Teraz, po latach, tajemniczy obraz przynosi do galerii pewien mężczyzna...  

„Sprzedaje się lepiej niż J.K. Rowling, a jej debiut to najszybciej schodząca z księgarskich półek powieść od czasu Pięćdziesięciu twarzy Greya.”
DAILY MAIL

„Sięga głęboko w świat, którego już nie ma. Burton ma wyjątkowy talent do kreowania nastroju, opisu czasu i miejsca. To będzie książka roku!”
GLAMOUR

„Cudownie ambitna . . . Ta wielowymiarowa opowieść ani na chwilę nie wypuszcza nas spod swojej władzy. Autorka wie, jak utrzymać uwagę czytelnika.”
SUNDAY TIMES

„Porywająca opowieść. Deszcz literackich nagród gwarantowany.”
THE HERALD

Do zobaczenia!!


PS Za książkę  dziękujemy Wydawnictwu Literackiemu :) 


Komentarze

Popularne posty