"Zaklinaczka. Próba Ognia" - Lene KaabelorTytuł: Zaklinaczka. Próba Ognia
Autor: Lene Kaabelor
Wydawnictwo: MłodyBook
Cena: 24,90zł
Ilość stron: 160
Data premiery: 24.05.2017


Clara sądziła, że jest całkiem zwyczajną nastolatką. Może trochę za bardzo zwyczajną i nieśmiałą. Gdy jednak pewnego dnia dziewczyna zostaje zaatakowana przez wielkiego czarnego kota, ujawnia się jej wyjątkowy dar – Clara ma nadzwyczajny kontakt z przyrodą i słyszy myśli zwierząt. Jej ciotka Isa, Zaklinaczka, uczy ją ufać własnym instynktom i odpowiednio używać bliskiej więzi z naturą. Wraz z umacnianiem się jej zdolności rośnie również odpowiedzialność, jaką Clara musi na siebie wziąć.

Zaklinaczka to opowieść o niezwykłej dwunastolatce, która walczy z kompleksami i brakiem pewności siebie, ale gdy okoliczności zmuszają ją do opuszczenia wygodnych ram dotychczasowego życia, odkrywa świat pełen czarów, w którym czyhają również wielkie niebezpieczeństwa.
"Zaklinaczka. Próba ognia" to pierwszy tom naprawdę bardzo dobrze zapowiadającej się serii. Pisana prostym i  zrozumiałym językiem, więc co za tym idzie, każdy się w niej odnajdzie. Lektura pochłania nas bardzo, dlatego też szybko się czyta, dopiero co się zaczęło, a już się kończy,  słowa uciekają w oka mgnieniu.  Czytanie tej krótkiej książki daje nam również wiele przyjemność przez to, że jest wciągająca, pełna magii, przyjaźni i przygód. Ciężko ocenić ją dogłębnie, ponieważ jest to seria, dlatego też, będziemy czytać na bieżąco i po kilku tomach wrócimy z recenzją serii :). 
OCENA 9/10
Za książkę dziękujemy wydawnictwu MłodyBook :*

Komentarze

Popularne posty