Buntowniczka z pustyni - Alwyn Hamilton

Tytuł: Buntowniczka z pustyni
Autor: Alwyn Hamilton
Wydawnictwo: Czwarta strona
Cena: 36,90zł
Ilość stron: 365
Data premiery: 26.04.2017

Bardziej wybuchowa niż proch strzelniczy!
Bezkresne piaski pustyni przemierzają tajemnicze bestie, w których żyłach płynie czysty ogień. Krążą pogłoski, że istnieją jeszcze takie miejsca, w których dżiny wciąż parają się czarami. Lud Miraji coraz mocniej występuje przeciwko tyranii Sułtana. Każda noc pośród wydm pełna jest niebezpieczeństw i magii. Jednak osada Dustwalk nie jest ani magiczna, ani mistyczna – to zabita deskami dziura, którą nastoletnia Amani pragnie opuścić przy najbliższej okazji.
Buntowniczka wierzy, że dzięki talentowi w posługiwaniu się bronią, uda jej się uciec spod opieki despotycznego wuja. Podczas zawodów strzeleckich poznaje Jina – tajemniczego i przystojnego cudzoziemca, który może jej pomóc w realizacji planów. Amani nie przepuszcza jednak, że jedna, ryzykowana decyzja, sprawi, że będzie musiała uciekać przed armią Sułtana, ramię w ramię ze zbiegiem oskarżonym o zdradę stanu. 

Fantastyka to miód na nasze serce ♡
Po ostatniej przygodzie z pustynią, magią  i dżinami  ("Zakazane życzenie") nadszedł czas na "nowość" od wydawnictwa Czwarta Strona pod tytułem "Buntowniczka z pustyni". Bardzo spodobała nam się historia Amani- pięknej, młodej a zarazem nazywanej także "Niebieskookim Bandytą" dziewczyny oraz Jina -tajemniczego Obcokrajowca, który od początku co chwile pakuje się w niemałe  tarapaty. Historia toczy się na pustyni, gdzie dżiny, stworzenia pierwotne i żelazo odgrywa wielka rolę. 





Książka wciąga czytelnika na pustynie i wir przygód Amani. Podczas czytania książki miałyśmy wrażenie, że przenosi nas ona na ciepłą pustynie, piękne oazy, ale i niebezpieczne okolice, gdzie w dzień poszukuje Cię wojsko, a w nocy czyhają na Ciebie złe duchy pustyni.
Powieść pisana jest przyjemnym językiem, łatwo oraz szybko się ją czyta. Z wielką niecierpliwością czekamy na kolejną część pt. "Zdrajca Tronu".  Tak na koniec te okładki są piękne *_*

Ocena 8/10
Za książkę dziękujemy wydawnictwu Czwarta strona :*

Komentarze

Popularne posty