Trening ikigai - HECTOR GARCIA, FRANCESC MIRALLES

Tytuł: Trening ikigai
Autor: HECTOR GARCIA, FRANCESC MIRALLES
Wydawnictwo: Muza
Cena: 37,00 zł
Ilość stron: 304
Data premiery: 04-04-2018
Tłumaczenie:  Jan Wąsiński


"Trening ikigai" to idealne praktyczne uzupełnienie pierwszej książki autorów: "Ikigai Japoński sekret długiego i szczęśliwego życia"
W drugiej książce poświęconej ikigai nie ma już słowa o diecie i ćwiczeniach – tę wiedzę już czytelnik posiada. Zamiast tego Garcia i Miralles, korzystając z wiedzy zdobytej podczas podróży po Japonii, stworzyli swój autorski program samodoskonalenia. Jest on motywujący, realistyczny i oparty na prostych ćwiczeniach, a także uniwersalny – może dotyczyć naprawdę różnorodnych celów, stawianych sobie przez osoby w różnym wieku i mających różne zainteresowania.

Te wszystkie ćwiczenia prowadzą do najważniejszego: odkrycia swojego ikigai – pasji i sensu życia.
......................................................................
"Trening ikigai" to książka, która jest kolejnym motywatorem do zmiany siebie, swojego życia od wydawnictwa MUZA. Jest ona podzielona na 3 części, czyli 3 najważniejsze miejsca Japonii wybrane przez autorów:

  • Podróż przez naszą przyszłość: Tokio,
  • Podróż przez naszą przeszłość: Kioto,
  • Podróż przez naszą teraźniejszość: Ise,
ale także na 35 stacji. Na każdej z nich dowiadujemy się czegoś nowego, nad czym musimy popracować, co zmienić itp. Znajdziemy jeszcze oczywiście miejsca na notatki do ćwiczeń, ale również możemy się zaopatrzyć w zeszyt, ponieważ przemyśleń może być naprawdę dużo (piszemy o tym z własnego doświadczenia), każda myśl podczas czytania, analizowania tej książki jest ważna. 

Nie czytając poprzedniej części nie czujemy się poszkodowane, ponieważ ta jedna część daje dużo do myślenia. Pozwala oderwać się od codzienności, negatywnych emocji i pozwala co najważniejsze... zmienić siebie, a może bardziej odnaleźć siebie, co jest trudną sztuką.

Polecamy ją każdemu, kto czuje potrzemy jakiejkolwiek zmiany na lepsze. 

OCENA 9/10

Za możliwość przeczytania dziękujemy wydawnictwu MUZA :*

Komentarze

Popularne posty