The Wish. Poradnik spełniania marzeń - Bill Griffin

Tytuł: The Wish. Poradnik spełniania marzeń
Autor: Bill Griffin
Wydawnictwo: Muza
Cena: 34,90 zł
Ilość stron: 224
Data premiery: 23-05-2018
Tłumaczenie: Ewa Ziembińska

Wszyscy mamy aspiracje, marzenia i nadzieje na przyszłość: pogodne, absurdalne, melancholijne, zabawne i wzruszające. Nie zawsze potrafimy jednak je wyrażać, a bardzo często nie wiemy, jak się zabrać do ich realizacji.
Autor stworzył aplikację Crowdwish, miejsce służące ludziom do wyrażania ich życzeń. Zachęcał do wymieniania trzech rzeczy, których najbardziej pragną, a następnie, każdego dnia, robienia „w realu” czegoś w związku z najpopularniejszym życzeniem. Posypały się do niego życzenia z całego świata. Co ciekawe: w przeważającej mierze dotyczyły zwykłych, codziennych spraw, a nie były irytującymi wymysłami, żeby móc latać, czy spędzić noc z kimś sławnym. Najczęściej są praktyczne, zrozumiałe, bliskie, osiągalne, a nie chorobliwie ambitne – ludzie chcą umieć lepiej się dogadywać z rodzicami, zebrać się na odwagę i postawić się szefowi albo odkryć fantastyczne miejsce na weekend tylko we dwoje.
Ta książka przedstawia dziewięćdziesiąt dziewięć najpopularniejszych życzeń i wskazuje, jak krok po kroku przybliżyć się do ich spełnienia. Zachęca do zaangażowania swojej wyobraźni, zebrania się na odwagę i ruszenia w kierunku realizacji swoich najważniejszych życzeń.
......................................................................................................................

Jest to jedna z tych książek, z których ciężko coś wynieść... Zapowiadała się tak dobrze po samy opisie, a nas rozczarowała, ale może od początku...  Książka przedstawia 99 najpopularniejszych życzeń i wskazuje, jak przybliżyć się do ich spełnienia, ale czy na pewno... Każde życzenie zajmuje średnio 2 strony, więc za wiele się nie dowiemy... i często spotykamy napis chcesz wiedzieć więcej napisz do nas... i oczywiście jest podany adres e-mail na początku książki... Jedną z zalet w książce to spis treści, daje nam możliwość spojrzenia na "marzenia", które nas interesują, czyli nie musimy czytać całej książki, a wybrane fragmenty... I jeszcze jedyną z ciekawszych rzeczy jest historia Crowdwish, czyli aplikacji, ale nie tylko.

Czy książka była potrzebna?... Ciężko stwierdzić, ale raczej zbędna, nic z niej nie wyniesiemy chyba, że słowa "napisz do nas" hahah... Ale jeśli nie masz co czytać i chcesz coś luźnego bez zobowiązań, to czytaj!

OCENA 5/10
Za możliwość przeczytania dziękujemy wydawnictwu Muza :*.

Komentarze

Popularne posty