"Chemia śmierci" - Simon Beckett

Tytuł: Chemia śmierci
Autor: Simon Beckett
Wydawnictwo: Amber
Cena: 39,80zł
Ilość stron: 353
Data premiery: 05-11-2013

Opis:

Manham. Małe spokojne miasteczko. "Krajobraz pozbawiony zarówno życia, jak i konkretnych kształtów. Płaskie wrzosowiska i upstrzone kępami drzew mokradła".
To tu doktor David Hunter szuka schronienia przed okrutną przeszłością. Sądzi, że przeżył już wszystko to, co najgorszego może przeżyć człowiek. Sądzi, że wie o śmierci wszystko.
Ale śmierć, „ów proces alchemii na wspak, w którym złoto życia ulega rozbiciu na cuchnące składniki wyjściowe", wdziera się do Manham. I to w niewyobrażalnie wynaturzonych formach.
Jeszcze nie wiemy, dlaczego wybitny antropolog sądowy doktor Hunter zaszył się tu jako zwykły lekarz. Dlaczego odmawia pomocy policji, skoro potrafi określić czas i sposób dokonania każdej zbrodni.

Wiemy tylko, że się boimy. Razem z mieszkańcami Manham czujemy odór wszechobecnej śmierci. Giną młode kobiety, dzieci znajdują makabrycznie okaleczone zwłoki, ktoś podrzuca pod drzwi martwe zwierzęta, ktoś zastawia sidła na ludzi.
Spokojne miasteczko rozsadza strach i nienawiść.
Każdy może być ofiarą...Alexandra:
Chemia śmierci autorstwa Simona Becketta zrobiła na mnie ogromne wrażenie! Opisy już od pierwszych słów działają znacznie na wyobraźnię, co daje nam się świetnie czuć w rolę Davida Huntera - antropologa sądowego. KSIĄŻKA ROZPIERNICZA SYSTEM - jakby to powiedziała Anita :), dzięki niej właśnie dowiedziałam się o tej książce. Jest to naprawdę świetna powieść, kryminał. Beckett zadbał o to byśmy podejrzewali wszystkich, nawet czasem siebie :) Opisy wywoływały na mnie tyle emocji, a serce niejednokrotnie podchodziło mi do gardła. Simon jest świetny w trzymaniu czytelnika w napięciu! Po książki z dalszymi losami Davida Huntera sięgnę pewnie już niedługo.

Ocena: 9,5/10


Komentarze

Popularne posty