Milion Cudownych Listów - Jodi Ann Bickley

Tytuł: Milion Cudownych Listów
Autor: Jodi Ann Bickley
Wydawnictwo: Insignis
Cena: 34,99 zł
Ilość stron: 272
Data premiery: 26-10-2016

Opis:
Podnosząca na duchu historia dziewczyny, która myślała, że wszystko straciła

Stronę Milion Cudownych Listów założyłam po to, by pomagać innym, ale ta strona pomogła również i mnie – nawet chyba nie potrafię powiedzieć, jak bardzo. Nie mam cienia wątpliwości, kiedy mówię, że to właśnie jej zawdzięczam ocalenie.


Potrafię pomagać innym dlatego, że też TAM byłam. Przezwyciężyłam trudne chwile i powróciłam. I wiem, że teraz będzie już dobrze. Możemy zarażać się optymizmem, możemy być dla siebie nawzajem promykiem słońca.
Wszyscy jesteśmy połączeni.
Jodi Ann Bickley

Kiedy Jodi Ann Bickley miała pięć lat, zmarła jej ukochana babcia. Mama Jodi zachęciła ją, by napisała list do babci, i zapewniła, że listonosz dostarczy go do nieba. Dziewczynka zapamiętała, jak napisanie listu pocieszyło nie tylko ją, ale i mamę. To doświadczenie sprawiło, że jako nastolatka Jodi zaczęła pisać pełne optymizmu liściki i notki, którymi podnosiła na duchu nieznajomych.

Latem 2011 roku Jodi wiodła szczęśliwe życie. Udało się jej przezwyciężyć różne trudności, angażowała się w działalność artystyczną i z nadzieją patrzyła w przyszłość. To właśnie wtedy zachorowała na zapalenie mózgu i na długie tygodnie trafiła do szpitala.
Przykuta do łóżka i załamana, Jodi doszła do wniosku, że albo się podda, albo wykorzysta ten czas, by zdziałać coś dobrego. Założyła stronę internetową, zachęcając tych, którym mniej lub bardziej nie układa się w życiu, by skontaktowali się z nią, a ona napisze do nich pokrzepiające listy.

Odzew był nieprawdopodobny.
Przeczytajcie inspirującą historię Jodi i jej miliona cudownych listów.


Życie poetki-performerki Jodie Ann Bickely zmieniło się nie do poznania latem 2011 na festiwalu muzyczno-artystycznym Bestival. Niewinne ugryzienie kleszcza doprowadziło do zapalenia mózgu. Jodi długo walczyła o powrót do samodzielności i do dziś zmaga się z problemami zdrowotnymi.
W jednej z najtrudniejszych w jej życiu chwil Jodi wpadła na pomysł projektu Milion Cudownych Listów – zapragnęła do każdego, kto tylko tego potrzebuje, wysłać serdeczny uścisk w kopercie. Chcąc powstrzymać choć jedną osobę przed krokiem w przepaść, Jodi tak naprawdę uratowała samą siebie. 
Kiedy zakładała stronę onemilionlovelyletters.com, nie miała pojęcia, ile osób napisze do niej z prośbą o list. Podobnie nie spodziewała się maila od wydawcy z pytaniem, czy chciałaby napisać książkę o jej pomyśle i jego niezwykłej sile rażenia – ani tego, że pewnego dnia zostanie zaproszona jako prelegent na konferencję TEDx. 
Dziś książka Jodie jest bestsellerem, ona zaś nadal prowadzi swój projekt, a pomaga jej w tym kilkadziesiąt osób z różnych stron świata. Mieszka w Birmingham, jest szczęśliwą mężatką i świeżo upieczoną mamą.

Cudowne listy to koło ratunkowe dla wszystkich, którzy cierpią i zmagają się z trudnościami, ale zamiast dać za wygraną, chcą o siebie walczyć. Książka Jodi Ann Bickley jest doskonałym lekarstwem. Nieważne, czy boli cię ciało, serce czy dusza – jej słowa cię uleczą. Jeśli myślisz, że pora się poddać, zajrzyj do Miliona cudownych listów przemyśl to raz jeszcze. Czytając tę książkę, docenisz swoje cudowne życie i sięgniesz po jeszcze więcej
Regina Brett (autorka bestsellerów Bóg nigdy nie mruga, Jesteś cudemi Bóg zawsze znajdzie ci pracę)

Znam Jodi prawie od siedmiu lat. Kiedy spotkałem ją po raz pierwszy, była początkującą poetką i tak samo jak ja próbowała się przebić, występując przy każdej okazji. W 2011 roku przyszła na mój koncert na Bestivalu, a kilka miesięcy później dowiedziałem się, że jest sparaliżowana – większość ludzi takiej sytuacji zrezygnowałaby ze swoich marzeń i planów albo nawet zaczęłaby się nad sobą użalać. 

Tymczasem za każdym razem, kie

dy widziałem się z Jodi, okazywało się, że odzyskuje władzę w kolejnej części ciała i powoli wraca do zdrowia.To fantastyczna książka fantastycznie utalentowanej autorki. Jestem niesamowicie dumny ze wszystkiego, co osiągnęła Jodi.
Zachwycony Ed x’ 
Ed Sheeran
Recenzja:
Książka, która podnosi na duchu człowieka w najtrudniejszych chwilach. Myślimy, że każda osoba w chwili zwątpienia w swoje umiejętności i kiedy występuje brak wiary w to, że jest wyjście z sytuacji, powinna koniecznie przeczytać tą książkę. Autorka i zarazem bohaterka książki, która opowiada o swoim życiu i to jak wiele może zmienić jeden wyjazd do lasu oraz ugryzienie małej istoty, czyli kleszcza. Jedna wyprawa zmienia życie w koszmar, paraliż jednej strony ciała i poczucie winy oraz myśli, że jest się ciężarem dla bliskich nie dawały ulgi. Przed "wypadkiem" czerpała radość z życia w każdej chwili. Miała oczywiści oparcie w rodzinie, ale to nic nie dawało i oczywiście myśli prowadzi do próby samobójczej, ale w ostatniej chwili pomyślała, że pisząc  listy, które kochała tworzyć, mogą pomóc jej oraz ludziom na całym świecie. Dlatego też założyła bloga Milion Cudownych Listów (onemillionlovelyletters.com). Już po kilku chwila zaczęła dostawać listy i wiedziała, że może pomóc im wysyłając słowa podnoszące na duchu, nie ważne było z jakiego kontynentu, ważne żeby osoba "potrzebująca" dostała odrobinę ciepłych słów. I w tym momencie wiedziała, że jest potrzebna i nie tylko ona boryka się z problemami. Portal do dziś rozwija się bardzo i idzie w dobrym kierunku. W każdej chwili możemy do niej pisać i wiemy, że możemy liczyć na jej pomoc. Serdecznie polecamy Wam tą cudowną książkę. Naszym zdaniem pokazuje ona to, że nie możemy się poddawać i uparcie dążyć do lepszego życia.

Ocena 11/10Komentarze

Popularne posty