Kłopot z kobietami - Jacky Fleming

Tytuł: Kłopot z kobietami
Autor: Jacky Fleming
Wydawnictwo: Znak
Cena: 29,90zł
Ilość stron: 128
Data premiery: 1-03-2017

Opis:
Małe mózgi, słabe ręce i skłonność do histerii – kobiety nie zostały stworzone do wielkości. Znacznie lepiej byłoby, gdyby zajęły się szydełkowaniem i nie sprawiały więcej kłopotów…

Już sam Karol Darwin zauważył, że na kartach historii dominują przede wszystkim wybitni mężczyźni. Wielki filozof Artur Schopenhauer ogłosił, że kobieta nigdy nie stworzy żadnego oryginalnego dzieła, ponieważ nie posiada „uwłosienia geniusza”. Jan Jakub Rousseau uważał natomiast, że kobiety powinny oddawać się wyłącznie temu, co dla nich naturalne – zadowalaniu innych.

Wszystko, co wiemy o kobietach, powiedzieli mężczyźni. Przez wieki filozofowie i naukowcy prześcigali się w dziwacznych teoriach o ich naturze. Spychali je na margines, twierdząc, że to nieszkodliwe, choć kłopotliwe istoty. Jacky Fleming swoimi rysunkami w przewrotny i błyskotliwy sposób raz jeszcze opowiada nam tę historię. Przestrzega, że nie zawsze powinniśmy wierzyć we wszystko, co wpajają nam wielkie autorytety.


Recenzja:
Recenzja będzie krótka, ponieważ o tej książce nie można dużo pisać... trzeba ją po prostu pokazać :). Zacznijmy od początku... Książka zawiera "żarty" w postaci obrazków na temat kobiety, które są żartami satyrycznymi. A oto niektóre z nich:
Lektura w pewnym sensie zabawna, ale nie dla każdego. Naszym zdaniem jest to książka w szczególności dla osób z dystansem do siebie (w szczególności kobiety, ponieważ to o nie chodzi w tej książce). Ocena 8/10


Książka dzięki uprzejmości wydawnictwa


Komentarze

Popularne posty