Mleko i miód - Kaur Rupi


Tytuł: Mleko i miód
Autor: Kaur Rupi
Wydawnictwo: Otwarte
Cena: 32,90zł/39,90zł
Ilość stron: 280/416
Data premiery: 1-03-2017

Opis:
"Mleko i miód" to opowieści o miłości i kobiecości, ale też przemocy i stracie. W krótkiej, poetyckiej formie skrystalizowały się pełne cielesności emocje. Każdy z rozdziałów dotyka innych doświadczeń, łagodzi inny ból. Rupi Kaur szczerze i bezkompromisowo ukazuje kobiecość we wszystkich jej odcieniach, cudowną zdolność kobiecego ciała i umysłu do otwierania się na miłość i rozkosz mimo doznanych krzywd.

Międzynarodowy bestseller.
Ponad pół miliona sprzedanych egzemplarzy w samych Stanach Zjednoczonych.
Kilkadziesiąt tygodni na liście bestsellerów "New York Timesa".

"Te krótkie i szczere wiersze o doświadczaniu kobiecości, przemocy, miłości i łagodzeniu bólu są tak delikatne jak piosenki pop i tak ostre jak trash metal."
"New York Times"

"Mleko i miód to zbiór wierszy, który każda kobieta powinna mieć na swoim nocnym stoliku."
"Huffington Post"Recenzja:
Mamy mieszane uczucia co do tej książki... Z jednej strony jest coś w niej zaskakującego, z drugiej strony może nie rozumiemy do końca przesłania, ponieważ nie przeżyłyśmy jeszcze zbyt wiele w swoim życiu, bo mamy jednak dopiero osiemnaście lat. Niby poezja, a jednak naszym zdaniem bardziej opisane odczucia, przeżycia autorki. Lektura podzielona na 4 rozdziały: 
  • cierpienie, 
  • kochanie, 
  • zrywanie, 
  • gojenie.

Książka trochę ciężka dla ludzi w naszym wieku oraz dla tych, którzy zaczynają dopiero przygodę z poezją. Jednakże mamy bardzo wiele zaznaczonych wierszy w owej lekturze, bo bardzo do nas przemawiają. Posiadamy wydanie w twardej oprawie i wersji dwujęzycznej, ponieważ czasami polskie tłumaczenia nie oddają oryginalnego znaczenia, ale w tym przypadku jest naprawdę doskonale w obu przypadkach *_* Polecamy ją bardziej dla osób bardziej dojrzałych emocjonalnie, jak i życiowo. Na pewno wrócimy do lektury za parę lat, gdy już "dorośniemy" do niej :).

Ocena 7/10 


Komentarze

Popularne posty