Zakazane życzenie Jessica Khoury

Tytuł: Zakazane życzenie
Autor: Jessica Khoury
Wydawnictwo: SQN
Cena: 36,90 zł
Ilość stron: 384
Data premiery: 01-01-2017


Opis:
     Gdybyś miał do wyboru 3 życzenia, co by to było?
     Jaką cenę byłbyś gotów za nie zapłacić?


Trzy życzenia. Każde ma swoją cenę. Ile warta jest miłość?
Ona jest potężnym dżinnem. On złodziejem z ulicy. Połączyła ich pradawna magia.
Kiedy Aladyn odnajduje magiczną lampę, Zahra zostaje przywrócona światu, którego nie widziała od pięciuset lat. Ludzie i dżinny pozostają w stanie wojny, więc aby przetrwać, musi ukrywać swą tożsamość. Przybierając różne kształty, będzie trwać przy swoim nowym panu aż do czasu, kiedy ten wypowie swoje trzy życzenia.
Wszystko się komplikuje, gdy Nardukha, potężny król dżinnów, oferuje Zahrze szansę całkowitego uwolnienia od magii lampy. Uratowanie siebie oznacza jednak zdradę Aladyna – człowieka, w którym Zahra… zakochała się wbrew sobie. Teraz musi podjąć dramatyczną decyzję: wybrać między wolnością a uczuciem – zakazanym, lecz silniejszym niż wszystko, co znała do tej pory.
Skrywane przez stulecia tajemnice, baśniowy świat skrzący magią, niebezpieczeństwo i miłość wbrew wszelkim zasadom.
Baśń tysiąca i jednej nocy opowiedziana na nowo.


"Zakazane życzenie" to nietypowa opowieść o dżinie z lampy, który spełnia życzenia tak jak mamy przedstawione to w filmie.
Z filmową wersją wspólne są tylko: 3 życzenia, dżin i Aladyn. Jessica Khoury wciągnęła nas w bajkowy świat życzeń już od pierwszej strony. Bogata fabuła, barwne i idealnie wyważone opisy tylko zachęcają czytelnika do sięgania w głąb powieści. Zakochałyśmy się w tym dziele tak jak i w jego bohaterach, Aladynie, Zaharze czy Kaspidzie. Jessica Khoury ukazuje nam magiczny świat dżinów, w którym nie brakuje "złych charakterów", przepiękne królewskie salony, gdzie najbliżsi potrafią być największymi wrogami oraz przedmieście i życie zwykłych ludzi. Fantastyka aby była uznana za dobra musi wpasować się idealnie każdemu, pani Khoury idealnie poradziła sobie z tym zadaniem. Każdy, kto sięgnie po tę lekturę nie zawiedzie się. Książka łączy w sobie idealną porcję miłości, odrobinę fantastyki, dawkę dobrego humoru i szczyptę prawdziwej i wyjątkowej magii. Powieść czyta się szybko, napisana jest przyjemnym językiem. Książka posiada przepiękną treść tak jaki i oprawę graficzną. "Zakazane życzenia" jest książką idealną przede wszystkim dla młodzieży, ale ucieszy też młodszego jak i trochę starszego czytelnika. ☺
OCENA 9/10 PS Książkę przeczytałyśmy dzięki uprzejmości wydawnictwu sqn. Dziękujemy! :) 

Komentarze

Popularne posty