7 dni - Eve Ainsworth

Tytuł: 7 dni
Autor: Eve Ainsworth
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Cena: 24,90 zł
Ilość stron: 248
Data premiery: 23-09-2015

Opis:
7 dni" to odważna, ciekawa i podejmująca aktualny temat opowieść o zjawisku dręczenia w szkole, opowiedziana zarówno z perspektywy tyrana, jak i zastraszanej osoby.
Jess jest zastraszana przez swoją rówieśnicę Kez. Z tego powodu jej bezpieczne życie szkolne, zmieni/a się w piekło. Kez ma również mnóstwo problemów, ale wciąż pociesza ją fakt, że jest lepsza od Jess – a przynajmniej tak myśli.
Bezkompromisowo i celnie ujęty problem, z którym borykają się nastolatki na co dzień. Lektura dla osoby w każdym wieku.

Recenzja:
Książka, której powieść trwa tydzień i w ciągu niego może się bardzo dużo wydarzyć. Utwór przedstawia szykanowanie pewnej dziewczyny o imieniu Jess przez inną uczennicę o imieniu Kez. W książce nie patrzymy na wszystko oczami tylko jednej ze stron, lecz ze strony oprawcy jak i ofiary. W ciągu 7 dni może zmienić się tak dużo, ale czy na lepsze? Dzięki tygodniowi z życia średniozamożnej, ambitnej i mądrej uczennicy, szykanowanej przez swój wygląd oraz tygodniowi z życia dość zamożnej, mało ambitnej i lubiącej poniżać innych uczniów uczennicy, możemy wiele się nauczyć. Czytając książkę możemy zagłębiać się w przyczynach i skutkach poniżania innych. Osoby, które chociaż raz zostały poniżone przez innych bardzo utożsamią się i rozumieją Jess.  Książka myślimy, że jest odpowiednia dla każdego powyżej 14-15 raku życia. Pomoże czasem zrozumieć działania oprawców wobec innych, ponieważ to nie w nich samych jest problem, tylko w ich życiu. 

Ocena  9/10


Komentarze

Popularne posty