Moondrivebox vs EpikboxDziś przychodzimy  do Was z porównaniem boxów. Mamy nadzieje, że Wam się spodoba i może w jakimś stopniu przyda :) 


Książka:

EPIKBOX: w nim możemy znaleźć książki różnych wydawnictw, co jest wielkim plusem,
a w MOONDRIVE BOXie znajdziemy książkę wydawnictwa otwarte, co dla wielu osób może być plusem, bądź minusem.

Cena:
*MB - 59zł (przesyłka kurierska wliczona w cenę)
*EB - 47/(box nr 6 - 59zł) + 13zł przesyłka kurierska

Czas oczekiwania:
*MB: max 48h od premiery,
*EB: różnie, ponieważ bardzo często są jakieś problemy,

Przedsprzedaż:
*MB: tydzień, kilka dni przed premierą,
*EB: miesiąc przed premierą,

Zawartość:
*MB: box jest tematyczny, wszystko do siebie pasuje,
*EB: box po prostu książkowy,

MB możemy zamówić również po premierze, 
a EB wyprzedany przed wysyłką.

Pudełka MB zawsze kolorowe i tematyczne,
a EB zawsze takie same kartonowe.
To porównanie może mieć kwestie sporne, ponieważ EB w tym porównaniu dla niektórych może być wygranym. Dlaczego? Zwykły karton jest bardziej ekologicznym rozwiązaniem i szybciej się rozłoży, niż karton od MB, który ma dużo farby/tuszu oraz jest bardziej zbity.Zawartość moondriave boxa:
Zawartość zależy od tematyki książki, zawsze znajdziemy  wiele ciekawych i użytecznych przedmiotów. W większości z nich znajdziemy coś słodkiego, czyli lizak w bardzo ciekawych kształtach. Zawsze można było dostać magnesy z cytatami, ale dlaczego w tym wydaniu nie było, nie mamy pojęcia :(. Na 6 wydanych boxów przez wydawnictwo zakupiłyśmy 5! I zawsze byłyśmy i jesteśmy zachwycone :) I czekamy na kolejne z niecierpliwością :)


Zawartość epikboxa:
Zawartość różna, tylko zawsze powiązana z tematyką książkową, np. plakaty, zakładki magnetyczne, podkładki pod kubek, torby, notatniki, itp.  Książka nieznana przed zakupem, co jest naszym zdaniem minusem, ponieważ zawsze może się zdublować z  egzemplarzem na naszej biblioteczce. Przeważnie od 3 do 5 książkowych gadżetów. 


PODSUMOWUJĄC:
Jeżeli lubicie Wydawnictwo Moondrive i chcecie wiedzieć jaką książkę znajdziecie w boxie, chcecie mieć pewną datę dostawy, to polecamy Wam w 100% Moondriveboxa, a jeżeli lubicie różne wydawnictwa, całkowite niespodzianki i nie mając stu procentowej, co do dostawy, to polecamy Wam Epikboxa. My zostajemy wierne Moondriveboxowi, ale rozumiemy, że Epikbox ma mniejsze środki pieniężne na boxa, ponieważ są to "zwykłe osoby" i nie są w stanie dorównać dużemu wydawnictwu. Więc mamy nadzieję, że chociaż trochę pomogłyśmy w wyborze boxa. 
W tym roku również planujemy wypróbować każdego boxa dostępnego na polskim rynku i w grudniu zrobić porównanie ich wszystkich :)
 

Komentarze

Popularne posty