ZAŁĄCZNIK - Rainbow Rowell

Tytuł: Załącznik
Autor: Rainbow Rowell
Wydawnictwo: HarperCollins
Cena: 36,99zł
Ilość stron: 416
Data premiery: 14-09-2016
Tłumaczenie: Magdalena Słysz

Lincoln O’Neill nie może uwierzyć, że jego praca polega na czytaniu cudzych e-maili. Zgłaszając się na stanowisko „administratora bezpieczeństwa danych”, wyobrażał sobie, że będzie budował systemy zabezpieczeń i odpierał ataki hackerów – a nie pisał raport za każdym razem, gdy dziennikarz działu sportowego prześle koledze sprośny dowcip. 
Natrafiwszy na e-maile Beth i Jennifer, wie, że powinien wysłać im upomnienie. Ale ich pokręcona korespondencja na temat spraw osobistych bawi go i wciąga. 
Kiedy sobie uświadamia, że zakochał się w Beth, jest już za późno, żeby tak po prostu nawiązać z nią znajomość. 
Co miałby jej powiedzieć...? 
„To ja jestem tym facetem, który czyta twoje e-maile… i kocham cię?”

.................................................................................

Wiele historii już czytałyśmy, ale ta jest zupełnie inna, oryginalna, lekka, zachwycająca, pogodna i wywołująca niemały szok.

Ale może na początku zacznijmy od przedstawienia postaci. Są dwie kobiety: Beth Fremont - logicznie myśląca kobieta, Jennifer Scribner-Snyder - miała wiele problemów, aktualnie znajduje się w urojonej ciąży (i to nie pierwszy raz) oraz on: Lincoln O’Neill -  administrator bezpieczeństwa danych w firmie, w której pracują kobiety. 

Praca Lincolna nie jest tak oczywista, jak on myślał, ponieważ ma być on cenzorem i sprawdzać, czytając maile pracowników, by oni w czasie godzin pracy nie zajmowali się swoim życiem prywatnym. Lincoln wyobrażał sobie, że będzie budował systemy zabezpieczeń i odpierał ataki hackerów – a nie pisał raport za każdym razem, gdy dziennikarz działu sportowego prześle koledze sprośny dowcip. Jednak z czasem chłopak bardzo polubił swoją pracę.... a to dlatego, że natrafił na zakazane maile dwóch przyjaciółek Beth oraz Jennifer.
On zaczyna być zauroczony pierwszą z nich, czy to nie jest takie słodkie *-* On nie widząc jej ani razu czuje miłość do niej.... Ale czy odważy się odezwać? Czy może wyśle im upomnienia i zostaną ukarane? Jak myślicie czy taka miłość może mieć swoje początki i szczęśliwe zakończenie?

To jest kolejna książka Rainbow Rowell, z którą mamy do czynienia, ale chwilowo jesteśmy nią zauroczone i jest w naszej TOP liście. Jest lekka, przez co szybko się czyta, styl idealnie dobrany do takiej historii - niespotykanej, ciekawej, rozwijającej się w idealnym odstępie czasu. Ale jest jeden minus, chcemy więcej!!! Niedosyt pozostał <3.

OCENA 9/10

Komentarze

Popularne posty