List od... - Katarzyna Ryrych

Tytuł: List od...
Autor: Katarzyna Ryrych
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal
Cena: 19,99zł
Ilość stron: 117
Data premiery: 02.12.2017

Zbuntowany, dowcipny, rozdający niekonwencjonalne prezenty. W skórzanej kurtce i motocyklowych butach. Z wielkim sercem i kontem na fejsbuku. Mikołaj XXI wieku. Kiedy pojawi się w życiu Linusa, pobyt w szpitalu zamieni się w wielką przygodę...

Niezwykła opowieść o tym, że nie wszystkie życzenia powinny zostać spełnione, że czasami to, co uważamy za dobre, obraca się przeciwko nam i że od „mieć” ważniejsze jest „być”. O tym, że obdarowywanie sprawia o wiele większą przyjemność niż otrzymywanie, i o tym, że każdy z nas może zostać Mikołajem… choćby i zaczynał od pomocnika, tak jak to przytrafiło się pewnemu dwunastolatkowi.


.............................................................................

To z pewnością inna powieść niż wszystkie. A Mikołaj? Starszy Pan, z szarą brodą, wielkim brzuchem od jedzenia ciasteczek i worem prezentów? Nic bardziej mylnego! Młodziak w skórze na plecach, motorze i kontem na FB! Żyjąc w XX! wieku powinniśmy zapomnieć o wszystkich stereotypach .
Historia opowiada o Majku, śmigającego w ciężkich butach, na motorze i w skórze... obraz prawie jak dla kryminalisty :-). Majk na kilka dni przed świętami natrafia na Linusa- egoistycznego, bez empatii (albo mało empatycznego) chłopca, który nie potrafi niczego docenić.
Spotkanie z "Mikołajem" zupełnie odmienia zachowanie i sposób myślenia chłopaka.
Chłopak w niewytłumaczalny sposób co noc zabierany jest przez Majka, aby mu pomóc.
Książka ukazuje, że święta to nie tylko czas, w którym możemy obdarowywać się materialnymi prezentami, ale przede wszystkim WSPARCIEM, MIŁOŚCIĄ, DOBROCIĄ czy ŻYCZLIWOŚCIĄ dla innych. Pomoc innym często daje więcej, niż piękny i markowy prezent.

Książka to z pewnością ponadczasowa opowieść o prawdziwym obdarowywaniu ludzi, o prawdziwych wartościach, o których czasem każdy z nas zapomina.

Książkę przede wszystkim polecamy rodzinie. Myślę, że można spędzić przy niej świetnie czas czytając tą historię w gronie rodzinnym. Książka w cudownym sposób ukazuje nam ile z pozoru małe rzeczy potrafią znaczyć dla drugiego człowieka.


OCENA 10/10
Za możliwość przeczytania dziękujemy wydawnictwu oraz empikowi :*

Komentarze

Popularne posty