Zresetowana - Teri Terry

Tytuł: Zresetowana
Autor: Teri Terry
Wydawnictwo: MłodyBook
Cena: 34,90zł
Ilość stron: 352
Data premiery: 08.11.2017
Tłumaczenie: Patrycja Zarawska

Zresetowana to przełomowa, uhonorowana nagrodami trylogia autorstwa Teri Terry.

Pamięć Kyli została wymazana, jej dane osobowe usunięte, wspomnienia stracone na zawsze. Dziewczyna jest zresetowana.


Władze twierdzą, że była terrorystką, dają jej jednak drugą szansę – pod warunkiem, że będzie grała zgodnie z ich zasadami. W umyśle dziewczyny odzywają się echa przeszłości. Ktoś ją okłamuje i nic nie jest takie, jakie się wydaje. Kyla musi dopiero odkryć, komu może zaufać w swoim poszukiwaniu prawdy.

...................................................................................

"Zresetowana" autorstwa Teri Terry to przede wszystkim książka "na raz", gdy zaczniesz czytać wieczorem przed snem nie zaśniesz dopóki nie skończysz ostatniej strony. Miałyśmy duże wymagania, co do tej książki , ponieważ "Księga kłamstw" wywarła na nas ogromne wrażenie i miałyśmy nadzieje, że w przypadku "Zresetowanej'' się nie zawiedziemy. No i się nie zawiodłyśmy! A wręcz książka wywarła na nas jeszcze większe emocje.

Autorka świetnie dodaje do "naszego" świata odrobiny fantazji. Idealnie łączy proporcje. Szklanka rzeczywistości, kilka kropel fantastyki to połączenie, do którego my osobiście lubimy sięgać. Idealnie wyważona powieść dla młodzieży.

Wyobraźcie sobie rok 2054, młodzież, która wkroczyła na ścieżkę przestępstwa możne zacząć wszystko od nowa, bez grzechu, zresetować winy. Co dzieje się z nami, gdy wymarzą nam pamieć, aby zacząć od nowa? Zazwyczaj ZRESETOWANI nie pamiętają nic, uczą się od nowa: jeść, rozmawiać, chodzić, a przede wszystkim myśleć. Są idealnymi dużymi dziećmi, ciepła glina, która można uformować w dowolny sposób. Ale czy wszyscy są tacy? Nie wszyscy...

A na pewno nie 15-letnia Kyla. Po zresetowaniu nie jest jak każdy inny pacjent szpitala, ona ma wspomnienia, sny, prześwity wcześniejszego życia. Sama nie wie co to oznacza. Czy to wspomnienia czy wymysł wyobraźni. Wie jedno, jest inna niż Amy, Ben czy inni zresetowani, a nikt nie może się o tym dowiedzieć. Ale jak to zrobi? Jak ma się nie wyróżniać z tłumu, będąc tak inną? Jak ma odkryć to kim była przed wymazaniem pamięci? Co czeka na Kyle w zresetowanym świecie? Czy prawda okaże się dobra czy ujawni jej mroczne sekrety, o których sama wolałaby jednak nie wiedzieć?

Zresetowana to kolejna świetna pozycja od Terry Teri, po którą koniecznie trzeba sięgnąć. Napisana prostym językiem, przez co wciąga czytelnika w mgnieniu oka. Idealnie dobrany thriller dla nastolatków, który może okazać się świetnym pomysłem na Mikołajki albo Święta Bożego Narodzenia?

OCENA 10/10

Za książkę oraz możliwość przeczytania dziękujemy wydawnictwu MłodyBook :*

Komentarze

 1. Aż się dziwię sobie, że wcześniej nie zwróciłam uwagi na tę książkę ?!
  Okładka jest boska po prostu cudowna i opis strasznie mi się podoba ;)
  Świetna recenzja, za książką muszę się rozejrzeć ;)

  Pozdrawiam ciepło,
  https://mieszkajaca-miedzy-literami.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. wydaję się ciekawa...myślę, że po nią sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty