Siedem dni razem - Francesca HornakTytuł: Siedem dni razem
Autor: Francesca Hornak
Wydawnictwo: HarperCollins
Cena: 37,99zł
Ilość stron: 384
Data premiery: 15.11.2017
Tłumaczenie: Katarzyna Malita

Dowcipna, pełna celnych obserwacji powieść o tym, co czeka rodzinę, gdy podczas świąt zmuszona jest odbyć tygodniową kwarantannę…

Rodzina Birchów wyjeżdża na święta Bożego Narodzenia do podupadającej wiejskiej posiadłości. Będą odcięci od świata przez siedem dni. A że w Weyfield nawet wi-fi pozostawia sporo do życzenia, są więc skazani na własne towarzystwo. Winny temu jest wirus haag i Olivia, która leczyła w Afryce ofiary epidemii i musi odbyć tygodniową kwarantannę – tym razem wspólnie z rodziną. Emma i Andrew cieszą się, że święta spędzą wreszcie z dwiema córkami, bo Olivia, starsza z nich, rzadko gości w domu.       
Młodsza córka, Phoebe, zajmuje się wyłącznie sobą i swoim ślubem, który planuje dopiero za rok. Andrew zamyka się w gabinecie, gdzie pisze złośliwe recenzje restauracji i wspomina dni dawnej chwały, gdy pracował jako korespondent wojenny. Emma ukrywa tajemnicę, która wywróci życie rodziny do góry nogami.

W narzuconej, nie zawsze wygodnej bliskości nic nie może pozostać długo w ukryciu. Gdy na światło dzienne wychodzą kolejne sekrety i zadawnione urazy, największym wstrząsem okaże się niespodziewany gość, który nagle stanie na progu.

.......................................

"Siedem dni razem" to wspaniała, zabawna, pełna humoru, opowieść o świętach pewnej rodziny, która zmuszona odbyć kwarantanne udaje się do wiejskiej posiadłości. Jak sama nazwa "kwarantanna" wskazuje, są odcięci od cywilizacji i skazani na swoje towarzystwo. Jak to zniosą? W dobie internetu, gdzie ludzie, którzy niby są obok, są najdalej? Rodzina musi pogodzić się z faktem, że zostali 'uwięzieni" razem na tydzień. Narzucona bliskość najbliższych, która zazwyczaj nie wychodzi na dobre i im daje siwe znaki. Jakie sekrety mają przed sobą najbliżsi? Czy pobyt na wsi wyjdzie im na dobre? A może po tym wszystkim ich życie zmieni się o 180 stopni ? Książkę czyta się przyjemnie, autorka ma lekkie pióro, aczkolwiek nie jest to banalna opowieść. Lektura emanuję mnóstwem trafnych spostrzeżeń dotyczących życia codziennego, relacji rodzinnych oraz przemyśleń o życiu wśród ludzi. Fabuła zachęca od pierwszych stron, a sama powieść mimo, iż wytyka zalety i wady życia codziennego, i może nie jest napisana w stylu "och święta są cudowne cieszmy się nimi, świat jest piękny" jest idealna właśnie na święta. Książka jest bardzo realna lecz ma swoją magię i urok. Historia nie opiera się głównie na świętach co mnie bardzo cieszy, nie lubimy przerysowanych cudownych obrazów idealnych świąt. Książka idealnie nadaje się na zimowy wieczór, trzeba nad nią chwilkę pomyśleć, lecz czyta się ją jednym tchem. Paradoksem dobrych książek jest to, że szybko się kończą, a ta zdecydowanie kończy się za szybko. Lektura autorstwa Francesca'ki Hornak jest godna polecenia.

OCENA 9/10
Za możliwość przeczytania dziękujemy wydawnictwu :*

Komentarze

Popularne posty