Dziewczyna z tatuażem na lędźwiach - Amy Schumer


Tytuł: Dziewczyna z tatuażem na lędźwiach
Autor: Amy Schumer
Wydawnictwo: Kobiece
Cena: 39,90zł
Ilość stron: 352
Data premiery: 02-03-2018
Tłumaczenie: Przemysław Hejmej

Poznaj niesamowitą historię kobiety, której największą bronią jest cięty dowcip. Amy Schumer, słynna aktorka komediowa, stund-uperka i jedna z najbardziej wpływowych kobiet Ameryki, bez tabu opowiada o rodzinie, dyskryminacji kobiet, seksie oraz absurdach sławy.
Ten komediowy geniusz w spódnicy śmieje się ze wszystkich, ale przede wszystkim z siebie. A wszystko po to, by publiczność się uśmiechnęła i poczuła lepiej. Ta książka zabierze cię w podróż życia Amy: od kelnerki do dziewczyny z okładki Vogue’a.
..............................................................
Zacznijmy od tego, że zaczynając czytać tę książkę nie wiedziałyśmy kto to jest Amy Schumer... To był chyba wielki błąd... Ale od początku...
Amy Schumer – jedno z najgorętszych nazwisk amerykańskiego świata stand-upu i kina, reżyserka, aktorka i zdobywczyni nagrody Emmy. Jest pomysłodawczynią, współproducentką oraz główną gwiazdą serialu komediowego Inside Amy Schumer, emitowanego na Comedy Central od 2013 roku. Publiczność pokochała ją za to, że lubi mówić o seksie i związkach, konfrontując stereotypy związane z płcią i walcząc o prawa kobiet.
Książa naprawdę świetna, ukazująca 35 lat życia autorki, opowiadana z humorem, ale również na poważnie, bez owijania w bawełnę, pisze co myśli i czuje, co jest imponujące. Opowiada wiele: o swoim dzieciństwie, problemach rodziców (finansowych oraz małżeńskich), chorobie ojca i wiele więcej. Bardzo nam się spodobał pomysł z fragmentami pamiętnika pisanego lata temu wraz z przypisami - coś świetnego. Narracja lekka, co sprawia, że czyta się ją naprawdę szybko, ciekawie i z wielkim zainteresowaniem.
Teraz już wiemy, że musimy się zapoznać z filmami: "Wykolejona", który swego czasu był na naszej liście filmów do obejrzenia, ale nie udało się to, do tego czasu :( oraz "Babskie wakacje", w których występuje Amy. 
Na koniec chcemy zaznaczyć, że to nie jest biografia... ona powstanie w wieku 90 lat Amy hahaha...
Polecamy serdecznie, można się pośmiać i miło spędzić wieczór.
OCENA 9/10
Za możliwość przeczytania dziękujemy wydawnictwu Kobiecemu :*

Komentarze

  1. Czeka u mnie w kolejce :D a z książek o dziewczynach polecam jeszcze "Dziewczyny chcą się zabawić" :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Posiadamy ten tytuł na półce i czeka na przeczytanie :-) Pozdrawiamy :-)

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty