Wyśnione życie - Cynthia Swanson

Tytuł: Wyśnione życie
Autor Cynthia Swanson
Wydawnictwo: Kobiece
Cena: 34,90zł
Ilość stron: 424
Data premiery: 05-03-2018
Tłumaczenie: Ryszard Oślizło


Prowokujący i niezwykle mocny debiut o kobiecie, która musi pogodzić rzeczywistość z kuszącym światem pochodzącym ze świata snów
Denver, 1962. Kitty Miller to samotna kobieta po trzydziestce, która wiedzie niekonwencjonalne życie. Kocha księgarnię, którą prowadzi z najlepszą przyjaciółką Friedą i cieszy się całkowitą niezależnością. Może robić to, na co ma ochotę i nie musi się przed nikim tłumaczyć. Kiedyś pojawił się w jej życiu pewien mężczyzna, lekarz o imieniu Kevin, ale nic z tego nie wyszło.
Wtedy zaczęły się sny.
Denver, 1963. Katharyn Andersson jest szczęśliwą żoną Larsa, z którym ma wspaniałe dzieci, piękny dom i cudownych przyjaciół. To wszystko, o czym marzyła kiedyś Kitty Miller, ale pojawia się tylko w jej sennych wizjach.
Kitty uwielbia nocne podróże do alternatywnego świata i jest przekonana, że sny są wynikiem jej nadaktywnej wyobraźni. Jednak z każdą wizytą w życiu Katharyn ma poczucie, że życie ze snu jest bardziej prawdziwe. Czy może wybrać, kim chce być? Jaka będzie cena pozostania Kitty lub Katharyn?
Pełna zagadek debiutancka powieść Cynthii Swanson mistrzowsko nakreśla dwa przenikające się światy: samotnej Kitty oraz spełnionej Katherine, trzymając w napięciu do ostatnich stron. To piękna historia o tym, że nic nie jest takie, jak się nam wydaje.
Wyśnione życie Cynthii Swanson w przepiękny, acz niepokojący sposób zgłębia tematy tożsamości, miłości i straty. Napisana z ogromnym wdziękiem i wyczuciem książka odpowiada na odwieczne pytanie: „Co by było, gdyby moje życie było inne?”. Odpowiedź zawarta w tym niezwykłym debiucie jest doprawdy zaskakująca.
– Joanna Hershon, autorka A Dual Inheritance
Tę powieść można określić jako urzekającą, współczesną baśń… Pozostawia czytelnika w zachwycie!
– „USA Today”
..................................................................................
O samej historii może nie będziemy pisać zbyt dużo, ponieważ opis książki jest naprawdę dość wyczerpujący... Ale tu pytania nasuwające się po jego przeczytaniu, czy też książce... Czy Wy nie chcielibyście poprzez sny przenieść się do do jeszcze lepszego, odmienionego życia? Czy z samotnej osoby możemy stać się spełnioną? Czy bohaterka jest tako samo szczęśliwa w snach jak również w rzeczywistości? A może z biegiem czasu Kitty nie będzie wiedziała co jest jawą, a co snem? Tego wszystkiego możecie dowiedzieć się czytając debiutancką powieść Cynthii Swanson.
W książce możemy doszukać się pewnego dość istotnego temat/problemu, który dotyczy chyba większości z nas. Chodzi o to, że gdy jesteśmy naprawdę zadowoleni, szczęśliwi, a nawet spełnieni życiowo, to i tak poszukujemy jeszcze więcej, bo czemu nie?... Ale to nie jest jedyny ważny temat, jeżeli jesteście ciekawi, sięgnijcie po książkę... naprawdę warto.
Jako że jest to debiut, to szacunek i ukłony dla autorki, świetnie napisana, nietuzinkowa historia, wciągająca... zadowoli nawet najbardziej wymagającego czytelnika. Polecamy ją z całego serca. 
Może recenzja nie jest zbyt długa, ale zawiera wszystko to, co jest najważniejsze w tej książce i umożliwia szybsze rozpoczęcie lektury :-).
OCENA 10/10
Za możliwość przeczytania dziękujemy wydawnictwu Kobiecemu <3.

Komentarze

  1. Czekam właśnie na tę książkę i już się nie mogę jej doczekać ;)

    Pozdrawiam ciepło,
    https://mieszkajaca-miedzy-literami.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty