(PRZEDPREMIEROWO) Trupia farma. Nowe śledztwa - Bill Bass, Jon Jefferson

Tytuł: Trupia farma. Nowe śledztwa
Autor: Bill Bass, Jon Jefferson 
Wydawnictwo: Znak
Cena: 39,90zł
Ilość stron: 304
Data premiery: 04-04-2018

Tłumaczenie: Janusz Ochab


Nowa książka autorów kultowej "Trupiej farmy".
Nawet najostrożniejszy morderca zawsze pozostawi ślad, który go zdradzi. W skutecznym szukaniu tych śladów pomaga założona przez Billa Bassa słynna "Trupia farma" – wyjątkowy naukowy projekt badania tego, co dzieje się z ludzkim ciałem po śmierci. Dzięki jego badaniom nauka jest w stanie wydrzeć zmarłym ich sekrety.
Czy odgryziona końcówka cygara może wskazać mordercę? Jak zidentyfikować ciała ofiar eksplozji w nielegalnej fabryce fajerwerków? Dlaczego muchy i ich larwy są najlepszymi sprzymierzeńcami antropologa sądowego?
Bill Bass, opisując najciekawsze i najdziwniejsze przypadki, jakie spotkał na swojej drodze, zabiera nas w mroczną i fascynującą podróż po świecie, gdzie nie ma zbrodni doskonałej.

Trzynaście nowych spraw z archiwum legendarnego detektywa kości!
....................................................................................................

“Trupia farma. Nowe śledztwa” autorstwa bill Bassa oraz Jona Jefersona, to książka, która nie tylko przykuwa uwagę tytułem, ale idzie ją pokochać już od pierwszej strony.

Ale może od początku, gdy zobaczyłyśmy propozycję zrecenzowania owej książki, głos w naszej głowie zaczął krzyczeć “olej maturę, bierz ją!” i tak się właśnie stało…temat trupiej farmy interesował nas sam w sobie już od jakiegoś czasu, ale nie miałyśmy okazji go zgłębić, a oto na przeciw naszym oczekiwaniom pojawiła się ona- “Trupia farma. Nowe śledztwa”.

Książka to nowe opowiadania, 13 nowych spraw, które zostały przedstawione oczami zasłużonego w tej dziedzinie- antropologa sądowego. Lekturę mimo nie łatwej tematyki, bo w końcu śmierć nie jest przyjemnym tematem, łatwo się czyta. Autorzy starają się przekazać w niej wiele ciekawostek z dziedziny antropologii i pochodnych jej nauk. Czy wiecie, że trupią farmę założono już ponad 30 lat temu, bo w 1981 roku? A liczba ciał w pierwszych dwunastu miesiącach funkcjonowania ‘działalności’ można zliczyć na palcach ręki? Natomiast teraz... nie no.. nie powiemy Wam wszystkiego….

Książkę czyta się bardzo szybko, zalicza się ona do tych “na raz”, więc gdy już zaczniecie czytać o nowym śledztwie macie wrażenie, że za szybko się kończy. Jest ona świetna dla każdego, kto lubi ciekawostki, a także chce niewielkim wysiłkiem poszerzyć swoją wiedzę. Tymi ciekawostkami można fajnie popisać się wśród znajomych. Ale wielkim plusem książki jest słowniczek (i to nie taki mini), umieszczony z tyłu książki z “najważniejszymi pojęciami antropologicznymi i sądowymi” oraz rozrysowany szkielet ludzki wraz z uwzględnieniem dość szczegółowym elementami czaszki.

Książkę naprawdę polecamy z całego serca jest godna polecenia i każda chwila z nią spędzona nie będzie straconą, jest interesująca, wciąga, uczy, czego chcieć więcej?


OCENA 10/10
Za książkę dziękujemy wydawnictwu Znak :*.

Komentarze

Popularne posty