Powrót do domu - Allan Stratton

Tytuł: Powrót do domu
Autor: Allan Stratton
Wydawnictwo: YA!
Cena: 34,99zł
Ilość stron:  272
Data premiery: 31-01-2018

Tłumaczenie: Janusz Maćczak

Zoe Bird jest osamotnioną, wrażliwą nastolatką dorastającą na przedmieściach. Jej jedyną przyjaciółką jest babcia, która zaczyna zdradzać objawy choroby Alzheimera. Rodzice Zoe chcą oddać babcię do domu opieki, ale dziewczyna oczywiście nie może się na to zgodzić. Dlatego ucieka wraz z babcią w podróż, która stanie się także przyczynkiem do odkrycia rodzinnego sekretu i odnalezienia nieznanego wuja. Jednak, czy wuj rzeczywiście jest tą samą osobą sprzed lat...?
Na dodatek Zoe kiepsko dogaduje się z rodzicami, którzy faworyzują jej kuzynkę, która znęca się nad Zoe i omal nie doprowadza do jej śmierci.
Wzruszająca historia o rodzinie, przetrwaniu szkoły i o trudnym dochodzeniu do wzajemnego zrozumienia. Aktualny i poruszający temat opieki nad schorowaną starszą osobą.

..........................................................................................

Zoe Bisd - osamotniona i wrażliwa nastolatka, która nie dogaduje się z rodzicami, a na dodatek kuzynka ciągle się nad nią znęca. Jedyną osobą, która ją rozumie i kocha jest jej babcia, ale ta zaczyna mieć pierwsze objawy Alzheimera. Rodzice w tej sytuacji postanawiają oddać babcię do domu opieki. Zoe nie zgadza się z decyzją i decyduje uciec wraz z babcią... Czy ta historia zakończy się szczęśliwie? Jaki sekret rodzinny zostanie odkryty?

"Powrót do domu" to historia, która porusza bardzo wiele ważnych i trudnych tematów, m.im. relacja między dziećmi, a rodzicami, choroba bliskiej osoby, czy poniżanie, bądź znęcanie w szkole, ale nie tylko. Faktycznie kilka pierwszych stron było ciężko przebrnąć, ale gdy już się wkręcimy, okaże się, że ta książka jest naprawdę dobra, wzruszająca, mająca wiele wartości, wywołująca wiele emocji. Bohaterka czasem irytowała, ale kto jest idealny na tym świecie... Ciężko ją odłożyć na półkę nie kończąc całej historii, dlatego zarezerwujcie sobie cały wieczór dla niej.

Może "Powrót do domu" nie jest arcydziełem, ale zawiera wiele mądrości i porusza naprawdę ważne i trudne do okiełznania tematy. Polecamy z całego serducha <3.

OCENA 9/10
Za możliwość przeczytania dziękujemy wydawnictwu YA! :*.

Komentarze

Popularne posty