Promyk słońca - Katarzyna Michalak

Tytuł: Promyk słońca
Autor: Katarzyna Michalak
Wydawnictwo: Znak
Cena: 36,90zł
Ilość stron: 320
Data premiery: 19-02-2018

Zagubiona wśród mazurskich lasów wioska stała się dla Nataniela spokojną przystanią. 
I nie tylko dla niego. To tutaj swój nowy dom znalazła mała Emilka, 
tutaj walczą o swoje szczęście inni życiowi rozbitkowie. 
Czy Senna stanie się miejscem, gdzie spełniają się marzenia?

Nataniel nie może przestać myśleć o tajemniczej dziewczynie, którą uratował w wigilijną noc. Marta pragnie odbudować relacje z córką, a Mateusz kocha kobietę, która niestety nie jest mu przeznaczona. Wszyscy spalają się w pogoni za tym, czego pragną ich serca, nie wiedząc, że marzenia często spełniają się nie w porę i nie tak, jak to sobie wyobrażamy.
Okazuje się, że szczęście to droga do celu, a nie sam cel.

W „Promyku słońca” Katarzyna Michalak ponownie zabiera nas do świata bohaterów bestsellerowej „Gwiazdki z nieba”, najpopularniejszej powieści obyczajowej 2017 roku.

..................................................

 Zacznijmy od tego, że gdy dostałyśmy propozycję współpracy z książką autorstwa Katarzyny Michalak od razu się zgodziłyśmy , ale zapytacie dlaczego?.... Chciałyśmy się przekonać, czy naprawdę jest aż tak źle, ponieważ na każdym kroku widzimy hejt w stronę tej autorki... Więc możecie wywnioskować, że to nasze pierwsze spotkanie z Panią Michalak, jak myślicie udane?... Owszem i nie rozumiemy czumu jest tak wiele złych opinii :-(. Ale przejdźmy już do do samej książki...

Książka "Promyk słońca" jest II częścią serii Mazurskiej. Ten fakt jakoś nie sprawiał nam większego kłopotu w obiorze historii, bez znajomości oczywiście I części. Książka jest warta uwagi i nie będziemy przytaczać jakoś fabuły, ponieważ opis książki jest na tyle dobry, że nie ma co więcej zdradzać, ale niech Was nie zwiedzie ten sielankowy tytuł, czy też okładka... Historia naprawdę wciągająca, pełna różnych emocji od strachu czy złości, do tych bardziej pozytywnych, trzyma również ciągle w napięciu, niepewności, a wręcz skłania do refleksji, dlatego też w najbliższej przyszłości planujemy wrócić do I tomu, ale również wyczekiwać III *_*.

I tu nasuwają się pytania do samej historii... Czy nienawiść i zazdrość stanie na drodze do spokoju i szczęścia? Czy bohaterom wystarczy sił do walki z niesprawiedliwością losu? Przeczytacie, a wszystkiego się dowiecie.

Dobrze napisana, wciągająca historia, dlatego też chyba nie mogłyśmy wymarzyć sobie lepszego pierwszego razu z Katarzyną Michalak. Polecamy ją z całego serca.


OCENA 9/10


Za możliwość przeczytania dziękujemy wydawnictwu Znak.

Komentarze

Popularne posty