Przedsmak zła - Alex Kava

Tytuł: Przedsmak zła
Autor: Alex Kava
Wydawnictwo: HarperCollins
Cena: 336
Ilość stron: 37,99 zł
Data premiery: 14-03-2018

Tłumaczenie: Katarzyna Ciążyńska

PREQUEL BESTSELLEROWEGO DOTYKU ZŁA ROZPOCZYNAJĄCEGO
CYKL O PROFILERCE MAGGIE O'DELL

Ciało zwisało z sufitu. Ręce i nogi były związane kablem, a ściany pokrywały rozbryzgi krwi. W kuchni stało otwarte pudełko na jedzenie na wynos, nad którym unosiła się chmara much. W środku znajdowała się ludzka śledziona, a może wątroba, trudno powiedzieć.
Taki widok zastała agentka Maggie O'Dell na miejscu zbrodni. Pierwszym, które oglądała na własne oczy, a nie na zdjęciach policyjnych techników. Dotąd próbowała przeniknąć umysły zabójców zza biurka, jednak przy tworzeniu profilu tego mordercy ma jej pomóc praca w terenie.
Giną kolejne ofiary, sprawca działa według określonego wzorca, ale do czasu. Nieoczekiwanie skupia uwagę na Maggie O'Dell i zmienia zasady gry. Prowokuje i zaprasza do okrutnej zabawy, w której zwycięży ten, kto pierwszy dopadnie przeciwnika.
.................................................................

Alex Kava to amerykańska pisarka urodzona w 1960 roku w Silver Creek w stanie Nebraska. Autorka bestsellerowych książek z gatunku thrillerów psychologicznych w tym także popularnej serii o agentce FBI Maggie O’Dell. W swoich książkach tworzy skomplikowane postaci, które umieszcza w mrocznym świecie tajemniczych zbrodni, do których bohaterów popychają najczęściej nieokiełznane emocje.

"Przedsmak zła" to prequel bestsellerowego "Dotyku zła" rozpoczynającego cukl o profilerce Maggie O'Dell. Zaznaczmy również to, że jest to pierwsze spotkanie z tą autorką, ale obiecujemy, że nie ostatnie!!!

W Wirginii grasuje szaleniec. W niewyjaśnionych okolicznościach giną kobiety, niektóre z nich się odnajdują, ale nie zawsze w jednym kawałku.

Maggie O'Dell to specjalistka od tworzenia portretów psychologicznych zabójców. Tym razem zostaje wyciągnięta zza swojego biurka i rusza w pogoni za mordercą w teren. Tajemnicza zbrodnia w przyczepie kempingowej i obecność świadka przynosi jeszcze więcej pytań niż odpowiedzi.

"Przedsmak zła" to cudowny thriller, który pochłonie każdego, nawet takiego laika thrillerów jak ja (czyt. Paulina). Wspaniała kompozycja, bez zbędnych opisów, lekkie pióro, niby poznajemy psychopatę, który poluje na kobiety, już w pierwszych rozdziałach , ale rozwiązanie sprawy zaskoczy Was, tak samo jak nas - to macie gwarantowane. Autorka cudownie dawkuje informacje, co za tym idzie... buduje napięcie. Z tą książką nie będzie nudy...

Polecam serdecznie ten cudowny prequel, to właśnie on zacznie naszą przygodę z poznaniem innych książek serii o Maggie O'Dell, mamy nadzieję, że Wy również podejmiecie taką samą decyzję jak my :-).

Więcej informacji oraz książki z gadżetami znajdziecie na alex-kava.pl

OCENA 9/10

Za możliwość przeczytania i poczucia dreszczyku emocji dziękujemy HarperCollins :*.

Komentarze

Popularne posty